Enstrüman Öğren Röportaj

Enstrüman Öğren Röportaj

Türkiye’de caz müzik denince birçok kişinin aklına piyano, gitar ya da bas gitarın öne çıktığı albümler geliyor. Ancak Eren Coşkuner, dinleyiciler bu alışkanlıkların dışına çıkararak onlara daha farklı bir sound sunuyor.

Coşkuner, 2013 yılında Gri Plak etiketiyle yayınladığı “The Long Way” albümü ile Türk caz tarihinin ilk caz flüt albümü diyebileceğimiz bir çalışmaya imza attı.

Albümde Coşkuner’e, piyano ve tuşlu çalgılarda Ercüment Orkut, Bas gitarda Eylem Pelit ve Davulda da Ediz Hafızoğlu eşlik ediyor.

Tüm müzik marketlerin yanı sıra albüme dijital platformlardan da ulaşabilirsiniz. iTunes’dan indirmek için bu sayfayı, Spotify üzerinden dinlemek içinse bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Albümün hakkında daha detaylı bilgi için tanıtım videosunu ise aşağıda paylaşıyoruz.

Eren Coşkuner, 1992 yılında İstanbul Devlet Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Flüt Bölümü’nde müzik eğitimine başladıktan sonra Köln Müzik Akademisi’nde çalışmalarına devam etti ve burada Prof. Robert Winn ile çalıştı.

2006’da Türkiye’ye dönerek İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yüksek Lisans eğitimine başlayan Coşkuner, burada “Flütün Entonasyon Problemine Yönelik Teknik Çalışmalar” adlı tez konusu üzerine çalıştı.

İstanbul Müzik Festivali,Bonn Beethovenn festivali,İstanbul Caz Festivali gibi önemli festival ve etkinliklerde yer almanın yanı sıra dünyanın önde gelen flütistleriyle beraber workshop ve Masterclass çalışmalarında da bulundu.

Bunların yanı sıra sanatçı, İ.Ü. Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrasi, Şişli Senfoni, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ve Köln Gençlik Opera Orkestrası gibi önemli orkestralarda solo flüt ve solistlik çalışmalarında da bulundu.

Eren Coşkuner hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak : http://enstrumanogren.com/eren-coskuner-the-long-way/